Naujienos

Bendros pastangos įgyvendinant projektą padeda stiprinti gyventojų saugumą

Bendros pastangos įgyvendinant projektą padeda stiprinti gyventojų saugumą

Liepos 2 d. buvo įteikti pažymėjimai 12 savanorių ugniagesių, kurie papildys Vilniaus rajono ugniagesių draugijos gretas. Galimybę įgyti žinių jiems suteikė praėjusiais metais Lenkijos savanorių uniagesių asocijacijos kartu su Lietuvos gaisrinės saugos asociacija bei Vokietijos ir Baltarusijos savanorių draugijomis pradėtas vykdyti projektas „Parama bendrajai saugos sistemai plėtojant savanorių ugniagesių veiklą – jaunimo aktyvinimas gelbėjimui ir savanorystei”.

Šio projekto koordinatorius Marek Kowalski pasidžiaugė, kad bendromis pastangomis pavyko įveikti visus iššūkius ir įgyvendinti tai, kas buvo planuota.

„Džiugu, kad dėl pandemijos sunkų ir ilgą mokymo procesą galime baigti susitikdami tiesiogiai. Mokymus vedę instruktoriai iš Lenkijos ir Vokietijos ne tik pasidalijo teorinėmis žiniomis ir patirtimi, bet ir galėjo praktinių užsiėmimų metų įvertinti savanorių ugniagesių įgytus įgūdžius, – pažymėjo M. Kowalski. - Džiaugiuosi matydamas savanorius ugniagesius, didžiuojuosi jais ir jų drąsa bei jų noru padėti žmonėms gaisrų ir kitų nelaimių metu. Kai grįšite į savo namus, padėkokite savo tėvams už auklėjimą, už tai, kad siekiate padėti kitiems, kad esate šių laikų herojai.”

Pasak jo, visus ugniagesius gelbėtojus, nors jie kalba skirtingomis kalbomis ir gyvena skirtingose šalyse, vienija bendras tikslas – gyventojų saugumas.

Taip pat skaitykte