Naujienos

Prienų rajono savivaldybėje rūpinamasi ne tik gyventojų saugumu, bet ir ugniagesių darbo sąlygomis

Prienų rajono savivaldybėje rūpinamasi ne tik gyventojų saugumu, bet ir ugniagesių darbo sąlygomis

Spalio 21 d. Jiezne (Prienų rajono savivaldybė) duris atvėrė atnaujinta gaisrinė. Tai, kas anksčiau net patiems ugniagesiams atrodė neįtikėtina, virto realybe. Ugniagesių teigimu, pagaliau ir jie turės puikias darbo ir poilsio sąlygas.

Pasak Prienų rajono savivaldybės mero Alvydo Vaicekausko, galima tik džiaugtis vykstančiais pokyčiais. „Mūsų rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos veikla ypač suaktyvėjo pasikeitus jos vadovui. Kai darbo imasi iniciatyvos nestokojantis žmogus, ieškantis sprendimų, kai pradedama bendradarbiauti, net gan sudėtinga situacija pamažu keičiasi. O problemų buvo nemažai. Nusprendėme jas spręsti iš savo išteklių, nes tų lėšų, kurios yra skiriamos šiai tarnybai, deja, pakanka tik būtiniausioms reikmėms," – teigia A. Vaicekauskas.

Prienų savivaldybės priešgaisrinei tarnybai Jonas Kvietkauskas pradėjo vadovauti vos prieš dvejus metus. Jo teigimu, per daugelį darbo metų policijoje įgyta patirtis labai pravertė ir priešgaisrinėje tarnyboje.

Pokyčių jis ėmėsi apsilankęs komandose, susipažinęs su jų problemomis. O tada parengė veiksmų planą ir kreipėsi į savivaldybę. Sulaukus pritarimo, buvo imtasi pirmųjų darbų.

Paiteiravus, ką pavyko padaryti, J. Kvietkauskui ilgai galvoti netenka, nes darbas darbo vijo. Prieš dvejus metus į kitas patalpas persikėlė Veiverių komanda, o Balbieriškio ir Stakliškių komandose įrengtas nuotekų valymas, 2020-aisiais nuotekų valymo įrenginiai radosi ir Veiverių, Šilavoto ir Pakuonio komandose. Pavyko suremontuoti Stakliškių ir Balbieriškio komandas, jų patalpose įrengti dušai ir tualetai, sutvarkyta šildymo sistema.

Jiezne esantis ugniagesių komandos pastatas taip pat prašyte prašėsi remonto. „Jis yra statytas 1938 metais. Daugelį metų buvo naudojamas kaip ūkinis pastatas, jame buvo laikomos trąšos. Pastato būklė buvo avarinė. – pasakoja J. Kvietkauskas. – Po remonto jis visiškai pasikeitė. Jiezno ugniagesiai sako, kad dabar jie jaučiasi, kad tapo europiečiais. Grįžus iš gaisro jiems jau nereikės praustis šaltu vandeniu.”

Pasak J. Kvietkausko, labai norėtųsi, jog valstybės požiūris į savivaldybės ugniagesius keistųsi, kad žmonės nesijaustų nereikalingi, kad augtų jų atlyginimai. „Miesteliuose ir kaimuose mūsų ugniagesiai atvyksta pirmieji. Štai kilo gaisras grikių gamybos įmonėje, bet Šilavoto ugniagesiai atskubėjo ir užgesino. O kas būtų likę iš tos įmonės, jei būtų tekę laukti, kol ugniagesiai atvyks iš Prienų? Veiverių majonezą gaminančioje įmonėje degė elektros skydinė. Jos gesinti atvyko Veiverių komandos ugniagesiai. Produkciją nenukentėjo. O jei būtų reikėję laukti pagalbos iš Garliavos, kažin ar būtų like ką gesinti…” Jo teigimu, 6 ugniagesių komandos jų rajone būtinos. Tuo labiau kad Nemunas ir vienoje, ir kitoje rajono pusėje.

Prienų rajono savivaldybės ugniagesiams vadovaujantis J. Kvietauskas yra įsitikinęs, kad ugniagesiai miesteliuose yra būtini. Dabar vienas didžiausių jo rūpesčių, kaip atnaujinti gaisrinę techniką ir įrangą. Neseniai buvo įsigyti du gaisriniai automobiliai, visos rajono savivaldybei priklausančios ugniagesių komandos nuo šiol turės ir po plaukiojantį vandens siurblį. Komandų ugniagesiai jau yra aprūpinti ir profesionaliais medžio bei diskiniais metalo pjūklais.

Taip pat skaitykte