Naujienos

Sausis: degė gyvenamieji namai, liepsnojo ūkiniai pastatai ir pirtys

Sausis: degė gyvenamieji namai, liepsnojo ūkiniai pastatai ir pirtys

Šių metų sausis pasižymėjo gaisrų ir žūčių juose gausa. Per mėnesį kilo 727 gaisrai, kai pernai per tą patį laiką jų buvo 640. Išaugo ne tik gaisrų, bet ir žūčių juose skaičius. Sausio mėnesį jų metu žuvo 15 gyventojų, pernai – 8. Situacija nesikeičia, daugiausia gaisrų metu žūstama kaimuose ir miesteliuose. Iš 15 žuvusiųjų net 11 gyventojų iš provincijos. Dažniausia gaisruose žūstama šeštadieniais ir sekmadieniais. Žuvusiųjų amžiaus vidurkis – 74-eri metai.

Šiais metais itin išaugo gaisrų skaičius gyvenamuosiuose namuose, tai beveik 50 proc. daugiau nei praėjusiais metais. Sausio mėnesio gaisrų statistika pasižymi tuo, kad gerokai padaugėjo gaisrų ir dėl užsidegusių suodžių. 37 gaisrai kilo ūkiniuose pastatuose, liepsnojo 27 pirtys

Pagrindinės gaisrų priežastys – krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir jų eksploatavimo reikalavimų pažeidimai bei gedimai ( per 30 proc.), neatsargus žmonių elgesys su ugnimi ( per10 proc.), elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimai ( beveik 9 proc.), pašalinis ugnies šaltinis (6,1 proc.), transporto priemonių elektros instaliacijos gedimai (4,5 proc.), savaiminis medžiagų užsidegimas (4,5 proc.), neatsargus rūkymas (1,7 proc.). Užfiksuoti buvo ir 9 padegimai (1,2 proc.).

Taip pat skaitykte