Naujienos

Veisejuose bus rengiami mokymai savanoriams ugniagesiams

Veisejuose bus rengiami mokymai savanoriams ugniagesiams

Sausio 20 d. Veisiejų ugniagesių komandos patalpose atidaryta pirmoji Lietuvoje mokymo erdvė savivaldybės savanoriams ugniagesiams rengti. Joje planuojama organizuoti mokymus apie gaisro gesinimą bei pirmosios pagalbos suteikimą gaisro metu nukentėjusiems žmonėms. Atidarymo ceremonijos metu patalpos buvo pašventintos bei apžiūrėtos, o savivaldybės merė Ausma Miškinienė linkėjo dar ne vieno priešgaisrinei sričiai svarbaus projekto įgyvendinimo.

„Rizikingą ir atsakingą darbą dirbantys mūsų krašto ugniagesiai turi turėti ir atitinkamas darbo sąlygas bei įrangą. Džiaugiuosi, kad pamažu atnaujinamas ir savivaldybės priešgaisrinės tarnybos automobilių parkas ir darbuotojams skirtos patalpos. Šios mokymų erdvės, tikiu, pasitarnaus ruošiant savanorius ir naujus ugniagesius gelbėtojus, o jau dirbantiems suteiks galimybę pagilinti žinias“, – kalbėjo savivaldybės merė Ausma Miškinienė. Savo ruožtu savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininkas M. Varnelis už finansinę ir moralinę paramą padėkojo merei Ausmai Miškinienei, jos patarėjai Sonatai Dumbliauskienei ir kolegoms bei visiems, prie projekto įgyvendinimo, prisidėjusiems asmenims.

Praėjusį pavasarį Lazdijų rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos transporto parką papildė naujas sunkiosios klasės gaisrinis automobilis su įranga. Buvo įsigyta 10 kvėpavimo organų apsaugos aparatų komplektų. Taip pat nupirkta 10 apsauginės ugniagesio aprangos komplektų, kompresorius suspausto oro balionų pildymui, elektros generatorius ir mobili apšvietimo įranga, priekaba įrangos transportavimui. Tai įsigyta tarptautinio Interreg V–A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo programos projekto „Pagalba ir apsauga pasienio bendruomenėms“ metu.

Pasienio partnerių Lazdijų rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ir Tikocino savivaldybės kartu įgyvendinto projekto bendras biudžetas – 647 783,30 euro, investicijų dalis, tenkanti Lazdijų rajono savivaldybės priešgaisrinei tarnybai 356 837,43 euro. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Pagal Lazdijų rajono savivaldybės inform.

Taip pat skaitykte