Naujienos

Šiais metais kaimuose išaugo gaisrų skaičius, bet žūstama juose buvo rečiau

Šiais metais kaimuose išaugo gaisrų skaičius, bet žūstama juose buvo rečiau

Gaisrų statistikos duomenimis, per penkis šių metų mėnesius miesteliuose ir kaimuose kilo 2817 gaisrų, praėjusiais metais per tą patį laikotarpį ugniagesiams teko gesinti 2178 gaisrus. Nors gaisrų skaičius juose didesnis, bet žuvusių gaisruose šiemet buvo mažiau. Gaisruose miesteliuose ir kaimuose šiemet per penkis mėnesius žuvo 30 žmonių, kai pernai per tą patį laikotarpį ugnyje žuvo 39 gyventojai. Daugiausia aukų kaimiškose vietovėse nusinešė Vilniaus rajono savivaldybėje, kur šiemet žuvo 4 žmonės. Iš viso per penkis šių metų mėnesius gaisruose žuvo 39 šalies gyventojai. Ugnis miestuose šiais metais nusinešė 9 žmonių gyvybes.

Dažniausiai pagal savaitėsdienas buvo žūstama sekmadieniais (8 gyventojai), nuo 14 val. iki 22 val. gaisruose žuvo 20 žmonių, o tragiškiausia mėnesio diena buvo19-oji (žuvo 5 žmonės).

Šiemet gaisruose žuvo 28 vyrai ir 10 moterų, vieno žuvusiojo tapatybė nenustatyta. Gaisruose žuvusių žmonių amžiaus vidurkis – 64 metai.

Trylika gyventojų žuvo dėl neatsargaus rūkymo, 7 – dėl neatsargaus žmogaus elgesio su ugnimi, 6 – dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei gedimų, po 2 – dėl pašalinio ugnies šaltinio ir dėl elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų, 1 – dėl kitų priežasčių. Dar 8 žmonių žūties priežastys tikslinamos.

Taip pat skaitykte