Naujienos

Gaisrinės saugos mokymai "Statoil" degalinėse

Lietuvos gaisrinės saugos asociacija, „Statoil Fuel & Retail Lietuva“ įmonės darbuotojų profesinė sąjunga ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos nuo 2013 vasario 12 dienos pradėjo gaisrinės saugos mokymus degalinėse.

Beveik 116 Eur (400 tūkst. litų) vertės projektui 90 proc. lėšų skirė Norvegijos vyriausybės fondas „Norway Grants“, likusius 10 proc. investavo pati „Statoil Fuel & Retail Lietuva”.

„Skiriame didelį dėmesį sveikatos, saugos ir aplinkosaugos sritims. Gaisro pavojų vertiname kaip vieną didžiausių rizikų degalinėse. Norėdami užtikrinti jo prevenciją vykdysime plačiausio masto gaisrinės saugos mokymus bei pratybas degalinėse. Taip yra dalis mūsų strateginio prioriteto užtikrinti aukščiausius sveikatos, saugumo ir aplinkosaugos standartus“, – sakė „Statoil Fuel & Retail Lietuva” generalinis direktorius Giedrius Bandzevičius.

„Džiaugiamės aktyvia „Statoil“ pozicija bei jų noru daugiau dėmesio skirti gaisrinei saugai – tai padeda užtikrinti saugesnę mūsų visų aplinką. Šis projektas taip pat atkreips ir visuomenės dėmesį į transporto priemonių gaisrus bei tinkamą reagavimą“, – sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojas vidaus tarnybos pulkininkas Vygandas Kurkulis.

„Saugi darbo aplinka yra vienas pamatinių deramo darbo principų, kurių įtvirtinimui Norvegija skiria ypatingą dėmesį. Lietuvoje Norvegijos paramos spektras ypač platus- nuo pilietinės visuomenės stiprinimo ar paramos rizikos grupės vaikams ir jaunimui iki deramo darbo ir dialogo tarp socialinių partnerių skatinimo. Statoil projektas- puikus tokių iniciatyvų pavyzdys“,- sakė Norvegijos ambasadorius Lietuvoje Leif Arne Ulland.

Ir teoriniai, ir praktiniai mokymai

Iki 2013 m. lapkričio mėnesio trukusį gaisrinės saugos projektą sudarė du etapai. Pirmajame gaisrinės saugos ekspertai surengė 20 teorinių seminarų didžiuosiuose šalies miestuose 400-tams „Statoil“ degalinių tinklo darbuotojų. Seminarų metu darbuotojai gilino teorines žinias ir praktinius įgūdžius, kaip elgtis užsiliepsnojus automobiliui.

Antrojo etapo metu įvyko 4 praktinės pratybos, kurių metu buvo imituojami gaisro atvejai. Pirmieji jį gesinti pradėjo darbuotojai, o vėliau, gavę pagalbos prašymą, prisijungė konkretų rajoną saugantys ugniagesiai gelbėtojai. Jie ne tik pasitikrino, kaip yra pasirengę gesinti gaisrus degalinėse, bet ir dirbo kartu su įmonės darbuotojais, kurie pirmieji reaguoja į kilusį gaisrą. Po pratybų vyko aptarimas, kurio metu buvo aptarta pratybose išmoktos pamokos, dalinamasi žiniomis ir patirtimi.

„Siekiame, kad tai būtų ne eiliniai mokymai, o darbuotojai realiai išmoktų elgtis gaisro atveju, nes kai jis kils, skaityti instrukcijas nebus laiko. Praktinių įgūdžių formavimas leis užtikrinti didesnį degalinių, jų darbuotojų, klientų bei aplinkinių saugumą“, - sakė Lietuvos paslaugų sferos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Aleksandras Posochovas

Taip pat skaitykte