Naujienos

Kokia bus ugniagesybos ateitis kaime?

Kokia bus ugniagesybos ateitis kaime?

Apklausos rodo, kad visuomenė Lietuvoje labiausiai pasitiki ugniagesiais gelbėtojais. Bet ar sąžiningai už tai jiems atlyginta, kokios jų darbo ir poilsio sąlygos, koks jų materialinis aprūpinimas? Paskutiniu metu daug diskutuojama dėl rajonų savivaldybių priešgaisrinių tarnybų ateities. Tai ir buvo pagrindinis klausimas, kuriuo domėjosi Europos parlamento narys Juozas Olekas, lankydamasis Ukmergės rajone.

Pirmiausia J. Olekas apsilankė Ukmergės rajono savivaldybės priešgaisrinėje tarnyboje. Apžiūrėjęs naująjį Pabaisko ugniagesių komandos pastatą, sėdo diskusijai, kurioje dalyvavo Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, rajono savivaldybės tarybos nariai Arūnas Dudėnas, Kazys Grybauskas ir kt. atsakingi asmenys.

Ukmergės priešgaisrinės tarnybos direktorius Rimvydas Lukošius pristatė tarnybos veiklą, pateikė 10-ies metų gaisringumo ir išvykimų statistiką, vardijo problemas, kurios stabdo tarnybos vystymąsi. Jis akcentavo, kad valstybės skiriamų lėšų vos užtenka ir taip mažiems darbuotojų atlyginimas, ūkinėms išlaidoms. Beje, Ukmergės rajono savivaldybės skirtomis lėšomis yra pastatytas Pabaisko ugniagesių komandos pastatas, remontuojamos komandos, įsigyjama įranga bei apranga.

R. Janickas pasisakė už ugniagesių komandų būtinumą, pabrėždamas jų privalumus kaimo vietovėje. Taip pat jis pasidalijo mintimis ir apie jų pavaldumą rajono savivaldybei, kalbėjo apie savanoriškų ugniagesių junginių steigimąsi prie ugniagesių komandų, užtikrindamas, kad ir ateityje bus stiprinama priešgaisrinė tarnyba. Štai dar šiemet numatoma pradėti Valų ugniagesių komandos pastato statybą.

R. Lukošius sakė, kad turįs viltį, jog valstybė žymiai daugiau skirs dėmesio ugniagesių gelbėtojų materialinei gerovei. Tikimasi, kad netrukus į gaisrus bus vykstama europietiškais gaisriniais automobiliais, incidentų likvidavimo metu bus dirbama su modernia gaisrų gesinimo ir gelbėjimo įranga, o ugniagesiai gelbėtojai – turės geras darbo bei poilsio sąlygas.

J. Olekas taip pat lankėsi Šešuolių ir Želvos ugniagesių komandose, domėjosi ugniagesių turima gaisrine technika, gesinimo įranga, darbo sąlygomis, bendravo su budinčių pamainų darbuotojais.

Europos parlamento narį J. Oleką Ukmergės priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje pasitiko Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas Vidas Kerševičius, Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas leitenantas Dainius Vyšniauskas. J. Olekas apžiūrėjo ugniagesių tarnybines patalpas, susipažino su turima gaisrine technika ir įranga.

V. Kerševičius svečiui pristatė Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos veiklą, išsakė savo požiūrį apie kaime veikiančias ugniagesių komandas, savanorišką ugniagesių veiklą ir kt. aktualius klausimus. D. Vyšniauskas kalbėjo apie darbo organizavimą Ukmergės priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, iškylančias problemas, apie glaudų abiejų priešgaisrinių tarnybų bendradarbiavimą, diskutavo savanoriškos ugniagesių veiklos, materialinio aprūpinimo ir kt. klausimais.

Taip pat skaitykte