Naujienos

Laikmečio būtinybė - stiprios savivaldybių priešgaisrinės tarnybos

Laikmečio būtinybė - stiprios savivaldybių priešgaisrinės tarnybos

Šiandien Vidaus reikalų ministerijoje ministrė Rita Tamašunienė susitiko su Vilniaus rajono savivaldybių ugniagesių tarnybos vadovu Kęstučiu Velikianecu, Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos vadovu Ryčiu Velžiu, Zarasų priešgaisrinės apsaugos tarnybos vadovu Aloyzu Varžgaliu, Pakruojo rajono priešgaisrinės tarnybos viršininku Alfredu Martuzu ir Lietuvos gaisrinės saugos asociacijos (LGSA) vadovu Vytu Kaziliūnu.

Šio susitikimo metu buvo aptartos savivaldybių ugniagesių tarnybų tolesnės veiklos perspektyvos. Rajonų priešgaisrinių tarnybų vadovai pristatė ministrei tarnybų veiklą. Susitikime taip pat buvo aptarti nepakankamo finansavimo ir šių tarnybų organizavimo klausimai. Tarnybų vadovai išsakė savo poziciją dėl gvildenamų problemų ir galimo optimizavimo bei pateikė pavyzdžių, kaip analogiškų tarnybų darbas yra organizuojamas kitose užsienio šalyse.

Vidaus reikalų ministerijoje vykusiame susitikime LGSA vadovas V. Kaziliūnas pasidalijo mintimis apie dabartinę savivaldybių priešgaisrinių tarnybų situaciją, itin daug dėmesio skirdamas jų optimizavimo aspektams.

Ministrė patikino, kad savivaldybių priešgaisrinių tarnybų atžvilgiu nebus imtasi skubių sprendimų, o ateityje bus atsižvelgta į atliktus įvairiapusius vertinimus.

„Džiugu, kad ministrė deda daug pastangų, jog būtų didinamas savivaldybių ugniagesių tarnybų finansavimas. Ministrei svarbu, kad būtų užtikrintas gyventojų saugumas ne tik miestuose, bet ir rajonuose. Tai teikia vilčių, kad nebus imtasi drastiškų sprendimų, o atvirkščiai – savivaldybių priešgaisrinės tarnybos sulauks svarios paramos ir geranoriško palaikymo, kad galėtų stiprinti savo veiklą“, - sakė LGSA vadovas V. Kaziliūnas.

Taip pat skaitykte