Kasmet gruodžio 5 dieną minima Tarptautinė savanorių diena, kurios metu ne tik skatinama įsitraukti į savanorystės veiklas, tačiau ir dėkojama savanoriams už pastangas bei atsidavimą.
„Džiaugiuosi, kad ugniagesių bendruomenėje turime savanorių, kurie noriai įsitraukia į priešgaisrinės saugos veiklas, ne vien organizuodami gaisrų prevenciją, bet ir vykdami kartu su ugniagesių komandomis į gaisrus. Ugniagesiai savanoriai padeda gesinti gaisrus ir atlikti žmonių bei jų turto gelbėjimo darbus“, – sakė reikėtų viso pavadinimo (LGSA) prezidentas Vytas Kaziliūnas.
Daugumoje Europos Sąjungos ir pasaulio šalių ugniagesių savanorystė yra gana paplitusi. Pavyzdžiui, Vokietijoje pirmoji savanorių ugniagesių komanda buvo įsteigta dar XIX a. pradžioje, o Jungtinėse Amerikos Valstijose pirmasis savanorių ugniagesių padalinys pradėjo dirbti net XVIII a., kurio steigėjas ir ugniagesys savanoris buvo pirmasis JAV prezidentas Džordžas Vašingtonas.
„Esu dėkingas visiems ugniagesiams savanoriams, kurie negaili savo laiko ir pastangų imdamiesi savanoriškos veiklos. Kiekvienas iš savanorių yra pavyzdys, kokie kiekvienas iš mūsų turėtų būti – atsakingi, pilietiški ir nesavanaudiški. Didžiuojuosi visais ugniagesiais savanoriais, kurie papildo ugniagesių bendruomenės gretas ir tariu nuoširdų ačiū“, – pažymėjo V. Kaziliūnas.
Ugniagesių savanorystės darbai apima prevencinę visuomenės švietimo ir gaisrų gesinimo veiklas. Tiesa, jei ugniagesys savanoris nori dalyvauti gaisrų gesinime, jis ar ji turi būti ne jaunesni nei 18 metų ir ne vyresni nei 65 metų asmenys, kurie turi nuolatinį mūsų šalies gyventojų statusą. Tam, kad ugniagesys savanoris galėtų dalyvauti gaisrų gesinime, jis turi atitikti sveikatos ir bendrojo fizinio pasirengimo kriterijus. Su ugniagesiu savanoriu pasirašoma 4 metų savanoriškos veiklos sutartis, žinoma, jei savanoris išklauso įvadinius mokymus ir sėkmingai išlaiko egzaminą. Savanorišką veiklą galima pratęsti pasibaigus tokios veiklos periodui.