Naujienos

Vilniaus rajono priešgaisrinė tarnyba paminėjo Šv. Florijono, Ugniagesių globėjo, dieną

Vilniaus rajono priešgaisrinė tarnyba paminėjo Šv. Florijono, Ugniagesių globėjo, dieną

Iškilmingoje šventėje Vilniaus rajono priešgaisrinės tarnybos ugniagesiai paminėjo Šv. Florijono, Ugniagesių globėjo, dieną. Minėta šventė, kurioje dalyvavo garbūs svečiai – Vilniaus rajono savivaldybės meras Robert Duchnevič, Seimo narė Rita Tamašunienė ir savivaldybės administracijos direktorius Vladislav Kondratovič,
vyko Maišiagalos Houvaltų dvare.


Vilniaus rajono meras sveikino tarnybos ugniagesius su švente ir dėkojo už sudėtingą darbą, kai tenka akis į akį susidurti su ugnimi, kad išgebėti žmogų. „Ugniagesiai turi itin didelį visuomenės pasitikėjimą, kurio nusipelno dėl to, jog gelbėja ne tik materialinį turtą, o visų svarbiausia – žmonių gyvybes. Linkiu, kad gaisrų būtų mažiau, o Jūsų šeimos visuomet sulauktų Jūsų sveikų namuose.“ – sakė Vilniaus rajono meras Robert Duchnevič. Meras taip pat teigė, jog vertėtų stiprinti gaisrų prevenciją ir savanorystę bei pabrėžė, kad savivaldybių ugniagesių tarnybos neturėtų būti naikinamos jas reformuojant. Vilniaus rajono meras, kuris taip pat yra savanoris ugniagesys, įteikė mero padėkas rajono priešgaisrinės tarnybos ugniagesiams.


Seimo narė Rita Tamašunienė sveikindama ugniagesius su profesine švente nuoširdžiai dėkojo už drąsą ir pasiaukojimą. „Turime stiprinti ir puoselėti savivaldybių ugniagesių komandas, nes jos yra arčiausiai žmonių, todėl šie ugniagesiai pirmieji atskuba į visus įvykius. Greitas reagavimas neleidžia įvykti dideliems gaisrams, kurie gali sukelti katastrofines pasekmes.“ – pastebėjo Seimo narė. Ji džiaugėsi, kad Vilniaus rajono savivaldybė ir meras bei kiti merai Lietuvoje yra pasiryžę finansiškai remti savivaldybių ugniagesių tarnybas, išlaikant ugniagesių komandas. „Sėkmės Jūsų darbuose ir drąsos, kai jos prireiks. Būkite saugūs savo tarnyboje ir sveiki!“ – linkėjo R. Tamašunienė.


Tarnybos direktorius Kęstutis Velikianecas, kuris mero padėka apdovanotas už 20 metų darbą priešgaisrinės saugos tarnyboje, dėkojo ugniagesiams už darbą. „Jūs atliekate savo tarnybines pareigas pavyzdingai, dorai ir dirbate vardan žmonių gerovės ir saugumo. Telydi Jūsų gerus darbus ryžtas, užsispyrimas, valia ir Dievo
palaima.“ – sakė direktorius Kęstutis Velikianecas. Direktorius dėkojo Vilniaus rajono merui, savivaldybės administracijai ir tarybos nariams už rūpinimąsi priešgaisrine sauga, nes tai leidžia įsigyti naujus ugniagesių gaisrinius automobilius, apsauginę ir išeiginę aprangą bei kitas būtinas priemones darbe.


Vilniaus rajono priešgaisrinė tarnybos direktorius įteikė padėkas ugniagesiams už profesionaliai atliekamą darbą. Padėkos buvo įteiktos Igor Chmylko, Tadeuš Semaško, Genadij Kisel, Vladislav Liudkevič, Henrich Taraškevič, Valerij Smolski ir Stanislav Mackevič. Už pagalbą ir bendradarbiavimą, oficialiai padėkota Paberžės, Maišiagalos ir Avižienių seniūnijoms bei Miroslav Jermakovič. Tarnybos ugniagesiui Pavel Šilobrit įteiktas išskirtinis tarnybinis ženklas, žymintis 15 metų darbą priešgaisrinėje tarnyboje.

Po apdovanojimų ceremonijos, šventės svečiai ir ugniagesiai dalyvavo Šv. Mišiose už ugniagesius ir jų šeimas Maišiagalos Švenčiausiosios Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje.

Šv. Florijono dienos minėjimo šventės metu organizuota prevencinė akcija, kurios metu nemokamai išdalinti dūmų detektoriai, parodyta, kaip gesinti ugnį su gesintuvais ir nedegiu audiniu.

Paberžės Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčios klebonas Jaroslav Spiridovič pašventino Vilniaus rajono tarnybos įsigytus du gaisrinius automobilius.


Mininti Ugniagesių globėjo šventę, prie ugniagesių savanorių bendruomenės prisijungė Paberžės parapijos kunigas Jaroslav Spiridovič, savivaldybės administracijos direktorius Vladislav Kondratovič ir visuomenininkas Valdemar Tomaševič.


Šventės metu susirinkusiems svečiams pasirodymą dovanojo atlikėja Božena Krasilova, o išalkę šventės dalyviai galėjo pasistiprinti ugniagesių pagaminta koše.

Taip pat skaitykte